Українські банки почали брати плату за поповнення депозиту

Український «ВТБ Банк» ввів додаткову комісію за поповнення одного з видів вкладів. Стягуючи 12% від кожного поповнення депозиту з річною ставкою у 24%, банк зменшує витрати до ринкового рівня. Водночас, інші банки поки не збираються вживати таких радикальних заходів. Про це у вівторок, 2 листопада, пише газета «Коммерсантъ-Украина».

«ВТБ Банк України» повідомив своїх клієнтів про введення із 27 жовтня нових умов поповнення депозиту «Цільовий». Банк вирішив стягувати у вигляді комісії 12% від суми кожного поповнення цього вкладу. У фінустанові уточнили, що депозит «Цільовий» більше не відкривається для нових клієнтів, він був безстроковим, а ставка за ним коливалася, доходячи до 24% у гривні та 14,5% в іноземній валюті. Це нововведення не поширюється на інші депозитні продукти «ВТБ Банку».

Як альтернативу банк пропонує клієнтам перейти на новий депозит «Цільовий накопичувальний план» (залежно від терміну вкладення банк пропонує від 2% до 11,5% річних у гривні та від 0,5% до 5,5% — в іноземній валюті).

У «ВТБ Банку» пояснюють, що такі відсотки за депозитом дають можливість банку здійснювати активне кредитування населення та суб’єктів господарювання.

Експерти визнають, що зниження ставок за депозитами — єдина можливість здешевити кредити і зробити їх доступними для більш широкого кола осіб.

Однак банкіри здивовані тим, що «ВТБ Банк» ввів додаткову комісію для діючих вкладів, хоча і не бачать порушень у таких діях з його боку. При цьому банкіри запевняють, що не будуть чинити так само.

Тенденція зниження процентних ставок спостерігається у всіх великих банках. Невеликі ж банки тим не менше не планують здешевлювати свої депозити.

За даними агентства «Простобанк Консалтинг», середня ставка за вкладами на рік у гривні становить 13,1%, у доларах — 6,6%. Максимальну прибутковість універсальних депозитів (16-18%) пропонують невеликі банки, тоді як найдорожчі депозити банків першої групи не перевищують 15%.

Нагадаємо, навесні у Росії чотири банки ввели 7-10%-і комісії за поповнення вкладів, у результаті вони підпали під санкції Росспоживнагляду, що зобов’язав їх відмовитися від комісій.

Дзеркало тижня

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім + = 8

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>