Страховики, кредитні спілки та ломбарди висловили недовіру Держфінпослуг

Українська Федерація Страхування, Національна асоціація кредитних спілок України та Всеукраїнська асоціація ломбардів публічно висловили недовіру голові Держфінпослуг Василю Волзі. Такий головний підсумок Круглого столу “Проблеми розвитку небанківського сегмента ринку фінансових послуг”, який пройшов 23 листопада 2010 року в ІА “ЛігаБізнесІнформ”.

Президент УФС Олександр Завада, директор асоціації ломбардів Юлія Рожкова і президент НАКСУ Петро Козинець перед початком круглого столу підписали резолюцію про недовіру регулятору. Як зазначено в підписаній резолюції: «Глава Держфінпослуг дозволяє проголошення публічних заяв, які провокують хаос на ринках небанківських фінансових послуг, дезорієнтують їх учасників, підвищують ризики в діяльності фінансових установ і збільшують загрози невиконання ними своїх зобов’язань. Такою, зокрема, є заява про відсутність у Державному реєстрі фінансових установ значної частини їх відокремлених підрозділів і планів Регулятора наведення порядку в цій сфері шляхом позбавлення ліцензій та виключення з реєстру фінансових установ. І це при тому, що протягом другого і третього кварталу поточного року з реєстру працівниками Комісії неправомірно були виключені більше тисячі відокремлених підрозділів».

У своєму виступі Олександр Завада, президент УФС сказав: «Ми хотіли б бачити в Україну регулятора політично незалежного, професійного, оснащеного сучасними технологіями, прозорого та передбачуваного, стабільного, відповідального і колегіального. Але на жаль в Україні зараз всі ці характеристики притаманні нашому регулятору з приставкою «не».

Позиція УФС була підтримана президентом НАКСУ Петра Козинця. За його словами, існує кілька десятків кредитних спілок, які перебувають у критичному стані, і їх потрібно цивілізовано вивести з ринку. «Але нічого для цього не робиться. Таким чином, функція регулятора щодо захисту прав споживачів – не виконується», – повідомив Петро Козинець.

При цьому, президент НАКСУ заявив: «кредитним спілкам поштою приходять так звані «листи щастя», в яких аноніми пропонують свої послуги для того, щоб домовитися з регулятором. В одному з таких листів вартість подібної послуги – 8000 доларів».

Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації ломбардів Юлія Рожкова розповіла, що у представників ломбардного ринку основне занепокоєння викликає ситуація, пов’язана з дозвільними процедурами і функцією регулятора щодо реєстрації ломбардів та внесення їх відділень до реєстру. За її словами, «якщо в 2009 році, а також 1 кварталі нинішнього року дозвільна процедура з реєстрації ломбардного відділення займала 10-15 днів, то зараз – 3-5 місяців».

Нагадаємо, що 23 листопада 2010 РА «Експерт-Рейтинг» повідомило про введеня галузевої стелі кредитних рейтингів по знову присвоєним рейтингам для українських страхових компаній на рівні близькому до спекулятивної оцінки uaBBB-. Коментуючи дане рішення, головний фінансовий аналітик агентства Віталій Шапран сказав: «На такий безпрецедентний крок нас змусила піти інформаційна політика Держфінпослуг, яка на нашу думку в значній мірі дестабілізує сектор. Ми будемо утримувати дане обмеження для українських страховиків поки регулятор не змінить свою манеру спілкування з ринком. Публічні заходи у фінансовому секторі не завжди доречні. А в деяких випадках вони навіть небезпечні для ринку. Нам залишається лише співчувати страховикам, які сьогодні, як ні коли за історію незалежної України відчувають дискомфорт у спілкуванні з регулятором. Однак, поводження Держфінпослуг збільшує систематичні ризики і негативно впливає на галузевий ризик страхового ринку, тому ми змушені вводити подібні обмеження».

Підводячи підсумки заходу, голова ради Української професійної асоціації із захисту інвесторів, кредиторів та страхувальників Євген Петрик резюмував: «Вислухавши своїх колег я лише переконався в тому, що так чи інакше їх компроміс з регулятором буде знайдений. Відбудеться це чи під натиском найвищого ешелону виконавчої влади або між ними поновитися діалог покаже час. З цієї ситуації учасники ринку повинні винести урок – їм потрібно зміцнювати основні інститути свого ринку через посилення транспарентності компаній. Так щоб кінцевий споживач їх послуг сам бачив стан бізнесу тих кому він довірив свої гроші. Тоді будь-які незграбні спроби регулятора або іншої третьої сторони не будуть так боляче бити по ринку, та й самі учасники будуть не такі залежні від інформаційних потоків, що продукуються чиновниками».

Prostobank.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


вісім − 6 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>