До Верховної Ради подано законопроект про захист прав кредиторів і позичальників

Депутати узаконять колекторів і позбавлять позичальників від комісій. А доларові кредити заборонять для всіх. До Верховної Ради подано законопроект про захист прав кредиторів і позичальників. Депутати хочуть ввести декілька істотних змін. По-перше, офіційно дати право розкривати банківську таємницю третім особам (колекторам), якщо клієнт прострочив виплати по кредиту, повідомляє UBR.

По-друге, заборонити споживчі кредити в іноземній валюті на території України. Причому споживчим тепер буде вважатися навіть кредит на нерухомість. (Нагадаємо, нинішня заборона на валютні позики діяла тільки до кінця року, а з 1 січня кредитування в доларах і євро могло відновитися).

По-третє, банкам не дозволять відбирати кредитне житло, навіть якщо виплати прострочені, у сімей з дітьми, в яких один з батьків помер або став інвалідом. Ця норма діє, поки дитині не виповниться 18 років і тільки якщо він живе в цій квартирі. Ще одне нововведення – при достроковому погашенні кредиту позичальник платить відсотки тільки за період фактичного використання кредиту. Крім того, він не зобов’язаний сплачувати будь-які комісії і збори, не прописані в договорі.

Під час складання договору позичальникові зобов’язані назвати загальну орієнтовну вартість кредиту з відсотками, страховкою, оформленням та ін. При цьому всі суми повинні бути розписані окремо, і банку забороняється друкувати їх меншим кеглем, ніж сам текст договору, або іншим кольором. Якщо клієнт прострочив платежі, банк має право відібрати заставне майно або зажадати достроково віддати гроші, але прострочення повинно бути не менше, ніж на три місяці, якщо мова йде про іпотеку, і місяць – за звичайним кредитом.

Природно, що продаж б/у товарів, авто або нерухомості – непрофільна діяльність для банків, тому їм вигідніше отримати від клієнта гроші, а не відбирати майно.

http://ibank.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


6 × дев'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>