Страхові компанії, ломбарди, кредитні спілки – “Всі в БТІ”

Страховики, фінансові компанії, а також ломбарди і кредитні спілки для того, щоб отримати ліцензії в Держфінпослуг з 1 жовтня повинні пред’являти регулятору нові докази своєї надійності, підтверджені Бюро технічної інвентаризації.

З 1 жовтня фінустанови, які звертаються до Держфінпослуг за ліцензією, повинні пред’являти регулятору засвідчені в БТІ договори оренди всіх своїх підрозділів, укладені строком більш ніж на 3 роки.

Про це повідомив голова Держфінпослуг Василь Волга, пославшись нову редакцію Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень ».

Норма діє вже три тижні.

До цих пір такі договори ні страховики, ні ломбарди, ні інші компанії, підконтрольні Держфінпослуг, в Бюро не реєстрували.

«Закон вимагає від юросіб реєстрації договорів оренди всіх своїх відокремлених підрозділів в БТІ. Це стосується і страховиків, і фінансових компаній, і ломбардів. Це дуже жорстка вимога закону і вона діє вже з 1 жовтня», – сказав Василь Волга.

За його словами до такої вимоги не готова ні Комісія, ні фінустанови, ні саме Бюро технічної інвентаризації, у якого просто немає технічних можливостей виконати вимоги закону. «Але ми не можемо ігнорувати вимоги, оскільки відповідальність за їх порушення для директора департаменту ліцензування Держфінпослуг буде дуже серйозною», – нарікає Волга.

Виконати нереально

«Підопічні» Держфінпослуг вважають, що такий підхід регулятора до прочитання норм законодавства може просто паралізувати роботу ринків.

«Багато великих компаній до кінця року повинні переліцензуваться. Якщо врахувати, що у них по 200-350 відокремлених підрозділів, то завірити стільки договорів в БТІ у такий короткий термін буде просто нереально», – стверджує президент Ліги страхових організацій України Наталя Гудима.

Мін’юст все пояснив

«Закон прийнятий на початку цього року, але вступає в силу з 1 січня 2012 року. У цей період діє Перехідне положення, яке вступило в силу з 1 жовтня 2010 року. Тому ми вважаємо, що з «візою» БТІ мають бути тільки ті договори оренди підрозділів, які були укладені з 1 жовтня, бо закон зворотної сили не має», – вважає гендиректор асоціації «Страховий бізнес» Людмила Білошицька.

Василь Волга повідомив, що Комісія уточнила це питання в Мін’юсті. «Вчора ми отримали відповідь, згідно з яким візувати в БТІ фінустанови повинні тільки договори оренди нерухомості для тих підрозділів, які укладені після 1 жовтня. А у тих, хто такі договори уклав раніше, узгодження з Бюро вимагати ми не будемо», – повідомив регулятор.

За матеріалами: Дело.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість × = 36

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>