Західний регіональний форум ВАКС: актуальні й практичні питання для кредитних спілок західного регіону

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) у співпраці з Об’єднанням кредитних спілок «Програма захисту вкладів», за підтримки Проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності на селі» Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ) і Німецької Кооперативної Асоціації «Райффайзен» (DGRV) провела 14—15 жовтня Західний регіональний форум у Львові.

Метою цього заходу було ознайомити представників кредитних спілок, які працюють у західних областях України, з новинами ринку, обговорити з ними ситуацію, що наразі склалася в кредитній кооперації загалом і в регіоні зокрема, а також представити позицію й ставлення державних органів до кредитних спілок.

Відповідно, Західний регіональний форум було поділено на блоки. Основний з них включав такі теми:

 • Новини ринку кредитної кооперації.
 • Обговорення актуальних питань діяльності кредитних спілок.
 • Нове в аналізі фінансового стану кредитної спілки.

Зокрема, у рамках новинного блоку Вікторія Олегівна, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, розповіла про діяльність ВАКС за липень — вересень 2010 року (ІІІ квартал), а також пояснила роль асоціації в процесах, що наразі притаманні українському ринку кредитних спілок, у тому числі в частині побудови стосунків з державним регулятором.

Андрій Оленчик, президент Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», окреслив ситуацію, що наразі склалася в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг.

Надія Волотовська, юрист ВАКС, та Іван Вишневський, голова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», детально зупинилися на питаннях правозастосування на ринку фінансових послуг, нормативно-правовому забезпеченні та практичному застосуванні заходів впливу Держфінпослуг до кредитних спілок.

Окремо Анна Гамбург, керівник Проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності на селі» Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ) і Німецької Кооперативної Асоціації «Райффайзен» (DGRV), представила Концепцію проекту «Реформування фінансової діяльності на селі», що викликала зацікавленість у присутніх.

Багато питань і дискусій викликала інформація, яку в рамках блоку з фінансового моніторингу надали представники Держфінмоніторингу в Львівській області. Зокрема у доповіді йшлося про вимоги щодо ведення фінансового моніторингу в кредитних спілках з набуттям чинності нової редакції Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом». Доповідач зупинився на таких основних моментах:

 • постанови й накази Державного комітету фінансового моніторингу України станом на 15 жовтня 2010 року;
 • огляд найважливіших новацій Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму»;
 • мікрорівнева модель управління ризиками в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;
 • макрорівнева модель управління ризиками в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;
 • головні завдання суб’єкту фінансового моніторингу;
 • призначення відповідального;
 • посадова інструкція відповідального працівника;
 • вимоги до відповідального;
 • повноваження відповідального тощо.

Іван Вишневський, генеральний директор Української об’єднаної кредитної спілки, у рамках свого блоку розповів про інструменти управління ліквідністю кредитної спілки. При цьому він зупинився на тих уроках, що кредитним спілкам дала криза, інструментах підтримки ліквідності й тому, якою може бути «класна» інфраструктура підтримки ліквідності, а також детально розповів про Українську об’єднану кредитну спілку.

Ще однією особливістю Західного регіонального форуму став візит представників «Фольксбанку». Вони наглядно продемонстрували присутнім, яким чином розширюють співпрацю між банком і кредитною спілкою, презентували спеціально розроблені для кредитних спілок продукти й із задоволенням відповідали на всі поставлені питання.

Нагадаємо, що Західний регіональний форум, що відбувся у Львові, став першим таким заходом у рамках запланованих форумів у регіонах України.

Наступний Форум ВАКС проводитиме для кредитних спілок східного регіону, в Харкові й запрошує до участі всі кредитні спілки Сходу.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ 5 = десять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>