Як обрати свою кредитну спілку

Нижче наведено кілька порад, як вибрати кредитну спілку, якій Ви зможете довіряти.

1. Поцікавтеся, скільки років кредитна спілка працює на ринку та рекомендаціями людей, які є її членами.

Надійна кредитна спілка завойовує значний авторитет у своїх членів. По­шукайте серед своїх колег, друзів або знайомих членів цієї кредитної спілки та поцікавтеся їхніми рекомендаціями.

2. Перевірте, чи внесена спілка до Державного реєстру фінансових установ.

Кредитна спілка у своїх приміщеннях в доступному місці зобов’язана вивішувати копію Свідоцтва про внесення кредитної спілки до Дер­жавного ресстру фінансових установ (у відокремленому підрозділі — довідку про внесення відокремленого підрозділу кредитної спілки до цього реєстру).

Ці документи видає Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України та засвідчує своєю печаткою. Наявність кредитної спілки в реєстрі фінансових установ можна перевірити на офіційному сайті http://www.dfp.gov.ua/

3. Перевірте, чи має кредитна спілка ліцензію на провадження діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Якщо Ви плануєте розмістити кошти на депозит у кредитній спілці, перевірте у неї наявність, строк дії та дійсність ліцензії на проваджен­ня діяльносіі по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, яку видає Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України.

4. З’ясуйте, чи є кредитна спілка членом місцевої або всеукраїнської асоціації кредитних спілок чи учасником Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

Кредитні спілки в Україні, як і більшість соціально спрямованих організацій, об’єднуються в систему, яка опікується їхнім розвитком та сприяє наданню якісних послуг їхнім членам.

Місцеві асоціації кредитних спілок створені в 22 областях України, містах Києві та Севастополі. Вони об’єднують близько 350 кредитних спілок. На національному рівні їхні інтереси представляє Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС). Існують також ще дві всеукраїнські асоціації: Національна асоціація кредитних спілок України (НАКСУ) та Всеукраїнська асоціація кредитних спілок військовослужбовців та працівників силових відомств (ВАКСВУ).

Кредитні спілки, які є учасниками Об’єднання кредитних спілок «Програ­ма захисту вкладів», використовують страхування депозитів як додаткові гарантії вкладів своїх членів.

Членство кредитної спілки у відповідній асоціації кредитних спілок або участь у «Програмі захисту вкладів» найчастіше підтверджується відповідним свідоцтвом.

5. З’ясуйте, чи подає кредитна спілка дані про свій фінансовий стан у проект «Відкрита кредитна спілка».

Об’еднанням кредитних спілок «Програма захисту вкладів» адмініструє проект публічного розкриття інформації про фінансовий стан кредитної спілки «Відкрита кредитна спілка», інформацію про який рогіміщеію на сайті www.pzv.net.ua/opencu/.

6. Ознайомтеся з фінансовою звітністю кредитної спілки. Оцініть розмір її резервного капіталу.

Кожна кредитна спілка щоквартально (або щомісячно) подає: фінансову звітність, до Державної комісії з регулювання ринків фінансових по­слуг України. Інформація, що міститься в звіті, є відкритою та щорічно публікується в засобах масової інформації.

7. Оцініть простоту й прозорість фінансових продуктів кредитної спілки, а також- економічну обґрунтованість цін на її послуги.

Кредитні спілки застосовують прості та ефективні кредитні продукти, які задовольняють потреби їхніх членів у фінансуванні. Якщо:

  • кредитний продукт, що Вам пропонують, має непрозорі умови,
  • Ви не отримуєте коштів одразу,
  • Вам пропонують занадто високі відсотки на депозити, які набагато вищі, ніж середньоринкові,
  • Вам пропонують стати «в чергу» тощо,

значить перед Вами «псевдокредитна спілка», іншими словами, «фінансова піраміда».

Не купуйтеся на обіцянки, співпрацюйте з надійними фінансово здоро­вими та стабільно працюючими кредитними спілками!

Опубліковано у Важливо. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім + 5 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>