Що таке “кредитна спілка”?

«Кредитна спілка – це неприбуткова організація, що заснована фізичними особами на засадах кооперації з метою задоволення потреб її членів у  взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків кредитної спілки. Кредитна спілка є фінансовою установою видом діяльності якої є надання виключно фінансових послуг, передбачених законодавством.» [Закон України «Про кредитні спілки» від 20.12.2001].

Кредитні спілки в Україні мають право надавати такі послуги:

 • надання кредитів своїм членам,
 • залучення на договірних засадах внесків (вкладів) своїх членів на депозитні рахунки.

Також кредитна спілка має право:

 • приймати вступні та обов’язкові пайові й інші внески від членів КС,
 • надавати кредити іншим КС і виступати членом платіжних систем,
 • оплачувати за дорученням своїх членів вартість товарів, робіт і послуг у межах наданих їм кредитів.

Будь-яка інша господарська діяльність для КС – заборонена законом.

Щоб користуватися послугами кредитної спілки, необхідно стати її членом. Це обумовлює ряд переваг кредитної спілки перед іншими фінансовими установами:

 1. Неприбутковість діяльності. Кредитна спілка є неприбутковою організацією — кінцевою метою її діяльності є не отримання прибут­ку від наданих послуг. Послуги, що надаються членам кредитної спілки, можуть приносити їй дохід, який використовується на     статутну діяльність (зокрема, на зарплату працівників, закупівлю офісної техніки, паперу тощо). Тому на­дання послуг відбувається на рівні, максимально на­ближеному до собівартості.
 2. Наближеність до споживачів послуг та індивідуальний підхід до їхніх потреб. Більшість кредитних спілок створюються в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці (області, району), або на базі підприємств, професійних спілок, громадських чи релігійних організацій.
 3. Це дозволяє кредитній спілці мати індивідуальний підхід до кожного члена спілки, зокрема узгоджувати сприятливі графіки оплат суми кредиту («тіла креди­ту») та процентів, підбирати строк депозитігого вкла­ду тощо.

  У кредитній спілці можна отримати консультацію щодо вартості тих чи інших фінансових послуг або щодо того, як правильно планувати бюджет своєї сім’ї, отримати допомогу у складанні бізнес-плану тощо.

 4. Простота й якість продуктів. Фінансові продукти, які пропонують кредитні спілки відрізняються простотою умов та якістю. У кредитній спілці Вам мають доступно розказати про умови от­римання кредиту або вкладення коштів на депозит і розрахують дійсну вартість послуги.
 5. Мікрокредитування. Кредитні спілки, на відміну від інших фінансових установ, охоче працюють з позичальниками, яким потрібно невеликі суми грошей тобто надають мікрокредити. У селах – це чи не єдині джерела фінансування.
 6. Прозорість. Кредитні спілки є відкритими фінансовими установа­ми. Вони регулярно публікують свою річну фінансову звітність. Члени кредитної спілки мають право отри­мати інформацію про діяльнісіь кредитної спілки.
 7. Швидкість. Кредитні спілки — це відносно невеликі фінансові установи, що дозволяє їм не оформлювати зайві до­кументи для оформлення кредиту або депозитного договору.
 8. Ціна.Вартість послуг кредиіноі спілки на кредити можна встановити за допомогою нескладних розрахунків. В умовах кредитування кредитною спілкою не приховані відсотки, комісії, додаткові витрати тощо.

Права та обов’язки члена кредитної спілки.

Для отримання послуг від КС, необхідно стати її членом, а для цього – прой­ти відповідну процедуру, сплативши вступний та обов’язковий пайовий внески. Вступний та обов’язковий пайовий внески вносяться одноразово при вступі фізичної особи в спілку, їх розмір є однаковим для всіх членів КС. Вступ­ний внесок є незворотнім, а обов’язковий пайовий повертається при виході з членів КС, при умові дотримання спілкою фінансових нормативів.

Як член кредитної спілки Ви маєте право:

 • Брати у кредитній спілці кредити та користуватись всіма іншими послугами, які вона надає.
 • Одержувати інформацію про стан своїх вкладівв, про діяльність і фінансовий стан кредитної спілки, ознайомлюватися з річними балансами та фінансовими звітами спілки.
 • Одержувати дохід на свій пайовий внесок.
 • Виносити пропозиції на розгляд органів управління кредитної спілки.
 • Вийти із членів кредитної спілки в порядку, передбаченому Законом і Ста­тутом спілки.

Як член кредитної спілки Ви зобов’язані:

 • Не розголошувати конфіденційну інформацію про діяльність кредитної спілки.
 • Дотримуватися статуту й інших актів кредитної спілки, виконувати рішення її органів управління.
 • Виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством України та статутом кредитної спілки.

Будьте обережні, не купуйтеся на занадто високі відсотки на Ваші внески (вклади)!

Опубліковано у Важливо. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


+ вісім = 14

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>