Купівля проблемних кредитів – хіт сезону 2010

Купівля проблемних кредитів стане восени 2010 року хітом сезону, пише dengi.ua. Позичальники отримають можливість зі знижкою гасити свої позики. Українські банки переймають досвід своїх зарубіжних колег по роботі з проблемними активами і починають торгувати простроченими кредитами. Лідерами з продажу боргів є Правекс-Банк, ОТП Банк, БТА Банк, Банк Ренесанс Кредит, UniCredit Bank та ІНГ Банк Україна (у зв’язку зі згортанням роздрібного бізнесу в Україні). За даними PricewaterhouseCoopers, загальна сума угод за 2009 рік досяг ? 170 млн.

Але це лише початок. На даний момент, за різними оцінками, проблемна заборгованість у кредитних портфелях банків посідає 25-30%. До кінця 2010 року експерти прогнозують зростання до 45-50%. Влітку 2010 року повинні закінчиться кредитні канікули, які надавалися багатьом позичальникам. Якщо врахувати, що відповідно до вимог міжнародної системи Базель до проблемних відносяться кредити, за якими прострочення перевищує 90 днів, то вал проблемної заборгованості варто чекати до початку зими.

«Поки на продаж виставлялися в основному невеликі портфелі проблемної заборгованості. При чому, як правило, це вже була дійсно безнадійні борги. Вони продавалися з дисконтом 90%», – розповідає старший менеджер відділу консультаційних послуг PricewaterhouseCoopers Олексій Болховітінов.

У майбутньому продаж проблемних боргів встане, як і в усьому світі, на виробничі рейки. Так як банки просто не зможуть самостійно обробляти такі обсяги безнадійних кредитів. Покупцями боргів, як правило, є колекторські компанії. Причому, на продаж переважно йдуть борги фізосіб.

Переуступка прав вимоги заборгованості (вона ж – цесія) дає законне право третій особі стягувати заборгованість за кредитом з позичальника банку. При цьому, для самого позичальника, якщо мова йде про кредит у валюті, є навіть якась перевага від переуступки прав від кредитора колектору. Відповідно до норм валютного законодавства компанія, не маючи ліцензії Нацбанку (індивідуальної на кожну транзакцію або генеральної на всі валютні операції), не може приймати від населення платежі в інвалюті. А значить, повинна домовлятися з позичальником про те, щоб він погашав борг у гривні. Курс, за яким заборгованість перераховується в нацвалюту, є об’єктом торгу.

Фінансовий навігатор TRISTAR.com.ua

Опубліковано у Новини. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


2 + = вісім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>