У березні 2013 року засобами масової інформації неодноразово поширювалась інформація про напад на офіс кредитної спілки «Альянс Україна» в Донецьку.
З метою спростування недостовірної інформації про кредитні спілки, що останні два тижні активно поширюють різні ЗМІ в радіоефірах, ми звернулися до голови правління Кредитної спілки «Кредитна спілка профспілок УМВС України в Рівненській області» Надії Юріївни Булгакової для того, щоб з’ясувати, що таке кредитні спілки та чим вони відрізняються від інших установ.
Надія Юріївна, що ви можете сказати, про останні події в кредитній спілці «Альянс Україна» в Донецьку?
Перш за все хочу одразу наголосити, про те, що «Альянс Україна» не є ні кредитною спілкою, ні фінансовою установою і не внесена до Державного реєстру фінансових установ, про що офіційно заявляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Пані Надія, що потрібно знати і на що потрібно звертати увагу, коли ми все ж таки вирішили звернутися до фінансової установи?
Перше, на чому слід акцентувати увагу: якщо у фінансовій установі вам пропонують вкласти 2-3 тисячі гривень, а тільки потім отримати кредит — ви прийшли НЕ В КРЕДИТНУ СПІЛКУ. Куди? Може в установу «покупка в групах», може в якусь іншу установу, але точно НЕ В КРЕДИТНУ СПІЛКУ.
Кредитна спілка — це організація, яку самі для себе створюють фізичні особи-громадяни України. Створюють з однією метою — задовольнити свої, своїх членів фінансові потреби. Одні кладуть гроші, щоб на них заробити, інші беруть гроші в кредит, щоб втілити задумані плани.
Кредитна спілка «Кредитна спілка профспілок УМВС України в Рівненській області» створена на базі Рівненської обласної профспілкової організації атестованих працівників ОВС України. Наша кредитна спілка орієнтована на надання фінансових послуг звичайним міліціонерам з невеликими фінансовими можливостями, з середнім рівнем доходу. Щоб покласти гроші або взяти кредит, ви повинні стати членом кредитної спілки, а значить — її співвласником і брати участь у роботі її органів управління та контролю.
Ще важливий момент: кредитна спілка — це кредитна спілка. Це не ПП, не ТОВ, в наших документах написано: «КРЕДИТНА СПІЛКА».
А тепер давайте повернемося до ситуації, яка сталася зі співробітницею компанії ПП «Грандфінресурс» (програма «Альянс Україна»).
На нашу думку, випадок жахливий! Але питання: чому так багато заголовків з текстом «Ошуканий вкладник порізав співробітницю кредитної спілки!»?
Чому він вкладник? Чому ошуканий? Хто і в чому його обдурив? Людині щось запропонували, він прийняв умови, а потім?..
І ще питання: чому журналісти вирішили, що установа, де це сталося, — кредитна спілка? На підставі чого?
На вивісці чітко видно — «ПП», тобто приватне підприємство.
Чому ніхто не захотів звернути увагу на заяву представника Головного Управління МВС України у Донецькій області, а вона прозвучала в одному з перших же інтерв’ю: «Програма «Альянс Україна» — ЦЕ НЕ КРЕДИТНА СПІЛКА»?! Чому ніяк не відреагували на заяву, яку потім і ГУ МВС України в Донецькій області, і Нацкомфінпослуг розмістили на своїх сайтах?!
Сьогодні на ринку працює 614 кредитних спілок. У своїх лавах вони об’єднують 1,2 мільйона громадян.
У рамках фінансової просвіти використовуйте наступні рекомендації:
1. Уважно читайте фінансові договори, які підписуєте!
2. Не поспішайте підписувати документи, не ознайомившись детально з умовами. Беріть час на ухвалення рішення, на обдумування та на розрахунки.
3. Уважно порахуйте витрати, які будете нести протягом дії договору.
4. Якщо будь-які пункти договору Вам незрозумілі — просіть пояснень у співробітника фінансової установи.
5. У договорі повинні бути чітко визначені умови отримання фінансової послуги, а також «форс-мажорні» обставини невиконання договору з обох сторін.
6. Уважно ознайомтеся з дозвільними документами на право установи надавати фінансові послуги. Подивіться Свідоцтво про внесення до Державного реєстру фінансових установ, Ліцензії, зверніть увагу на терміни їх дії.
7. Подивіться, чи є фінансова установа членом профільних об’єднань, асоціацій.
8. Не гоніться за дешевими кредитами або завищеними ставками за депозитами. Все має свою ціну.
Варто пам’ятати, що кредитна спілка – це об’єднання людей, а не грошей. Адже гроші у спілки вкладають самі її члени, керівництво ж спілки співпрацює усіма ними, звітує на загальних зборах і т.д.
Пані Надія, дякую Вам за змістовну розмову і сподіваюся, що наші читачі отримали вичерпні відповіді на свої запитання!
Більш детальну інформацію щодо діяльності міліцейської кредитної спілки можна отримати за телефоном (0362)22-35-87.