Доходи за депозитом не підлягають обов’язковому декларуванню

Чи потрібно подавати податкову декларацію пенсіонерці, яка має депозитний вклад у банку?

Підпункт 164.2.8 статті 164 ПКУ в частині включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ згідно із законом або на депозитний (ощадний) сертифікат набирає чинності з 1 січня 2015 року. Разом з тим, згідно з п. 179.2 ПКУ обов’язок платника податку з подання декларації вважається виконаним у разі, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів (у т. ч. банківської установи), крім випадків, прямо передбачених ПКУ.

Таким чином, при отриманні у звітному році доходів тільки у вигляді відсотків за депозитним банківським рахунком, платник податків не повинен подавати податкову декларацію. Проте, якщо протягом звітного 2011 року платник податків отримував інші доходи, які відповідно до норм ПКУ підлягають обов’язковому декларуванню, то повідомляємо, що таку декларацію слід подавати до 1 травня до податкової інспекції за місцем проживання.

Опубліковано у Корисно знати. Додати до закладок Постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


дев'ять + 6 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>